Sanatçı topluluğu mmmm… Baltimore’da bulunan bir otobüs durağını kuşkuya yer vermeyecek şekilde yeniden tasarladı.

Son yıllarda otobüs durakları kent içindeki mikro tasarımlar merkezinde çokça konuşulup tartışılıyor. Farklı şehirlerde uygulanan yeni durak tasarımlarının aynı zamanda kentlilerin eğlenerek zaman geçirmeleri için de işlevlendirildiği pekçok örnek karşımıza çıkıyor.

mmmm… ekibi de 2014 yılında Baltimore’da bu duraklardan birini yeniden tasarladı. İşlevinin sorgulanmayacağı bir tasarıma imza atan ekip “otobüs” (BUS) yazılı tipografik bir otobüs durağı yaptılar. 3 büyük heykelden oluşan uygulama ahşap ve çelikten oluşuyor.  Hem oturma alanlarının hem de gölgeliklerin olduğu bu uygulama her yaştan insana otobüs beklerken eğlenme imkanı da sunuyor.

otobüs-durağı-kotsıfır-01otobüs-durağı-kotsıfır-02otobüs-durağı-kotsıfır-03otobüs-durağı-kotsıfır-04otobüs-durağı-kotsıfır-05

Yazar Hakkında

Magnon, pozitif bir dille ve barışçıl bir anlayışla, coğrafyalar arası bilgi ve tecrübeyi aktaran, paylaşan ve üreten bağımsız bir platformdur. Doğu kültürünü ve doğayı anlatır. İlham verici yazılı ve görsel içerikler üretir; kendine özgü sanatsal, kültürel etkinlik ve projeler düzenler.

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.